Festivalul Bucuriei 3 iunie 2017 - Pescara

Festivalul Bucuriei  3 iunie 2017 - Pescara

Festivalul Bucuriei 2017 - Pescara

 

      Duminică 3 iunie 2017, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, parohia Sfântul și Dreptul Simeon și Sfânta Prorociță Ana organizează pentru al doilea an consecutiv Festivalul Bucuriei (vezi aici Festivalul Bucuriei 2016).

     Ce ne propunem?

      Ne propunem o altfel de zi, o zi a cunoașterii, a jocului, a bucuriei și o evadare din facebook.

      Ne propunem să ne oferim atât nouă cât și copiilor o evadare din tot ceea ce înseamnă tehnologie și viața de zi cu zi. Să ne bucurăm un pic de natură prin joc și voie bună împărtășind după amiaza zilei de 3 iunie împreună.

     Vom merge cu toții  către parcul Gran Sasso, o zonă mirifică din Abruzzo.

     Aici copiii ce frecventează școala de Duminică a parohiei noastre vor susține un moment artistic pregătit cu atâta sârguință, se vor organiza pe rând campionate de ping pong, badminton , șah, trasul cu arcul și fotbal, timp în care cateva gospodine vor pregăti la pirostrii doua feluri de mâncare care vor fi servite înainte de focul de tabără programat la lăsarea serii unde vom încheia această zi minunată petrecută împreună.

     Ca această zi să fie autentică vom îmbrăca fiecare dintre noi costumele populare pentru a marca cu adevărat această sărbătoare românească.

      Program 3 iunie 2017

  • 09.00 plecarea catre Gran Sasso de la biserică 
  • 11.00 plecarea celui de-al doilea grup catre Gran Sasso
  • 13.00 instalarea "taberei" moment în care vom servi o gustare ce fiecare și-a pregătit-o de acasă
  • 14.30 Începerea Festivalului Bucuriei
  • Moment artistic pregătit de copiii de la școala Duminicală
  • Se vor organiza pe rând campionat de pin pong, badminton, șah, trasul cu arcul și fotbal
  • Masa de seară
  • 20.30-21.00 foc de tabără

      Pentru mai multe informații:

Pr. paroh Iarca Alin

3294690311

sau pr.aliniarca@yahoo.it