Parohia L'Aquila a găzduit întâlnirea protopopială a Protopopiatul Abruzzo-Molise 

Parohia L'Aquila a găzduit întâlnirea protopopială a Protopopiatul Abruzzo-Molise 

 

 Parohia L'Aquila a găzduit întâlnirea protopopială a Protopopiatul Abruzzo-Molise 

 Luni 07 iunie 2021, în Parohia „Sfinții Atanasie și Chiril" din L’Aquila a avut loc ședința lunară protopopială a protopopiatului Abruzzo-Molise, aceasta debutând cu slujirea în sobor a Sfintei Liturghii. 

    În contextul Anului comemorativ al celor adormiți în Domnul și a valorii liturgice și comemorative a cimitirelor, în cadrul temelor de pe ordinea de zi, P.C. Pr. secretar Constantin Bolohan a prezentat referatul cu tema „Cimitirul ca expresie a credinței și a comuniunii dintre generații". 

Dăm Slavă lui Dumnezeu pentru toate! 

Pr. Ioan Cozmîncă