Mesajul de condoleanțe cu ocazia trecerii la cele veșnice a lui nea Ștefan

Mesajul de condoleanțe cu ocazia trecerii la cele veșnice a lui nea Ștefan

Mesajul de condoleanțe cu ocazia trecerii la cele veșnice a lui nea Ștefan

 

 

Îndoliată Familie și îndoliată familie parohială,

 

        Am aflat, cu surprindere și întristare, vestea trecerii la cele veșnice, în urma unui infarct, la vârsta de doar 58 de ani, a robului lui Dumnezeu Ștefan, credincioș nelipsit al parohiei noastre, soț, tată, socru și bunic pentru cei care faceți parte din familia sa.

                  După ce cu o duminică în urmă a primit Sfânta Împărtășanie astăzi nea Ștefan s-a îmbarcat într-un alt zbor, acela al veșniciei.

Să-l pomenim cu toții, rugând pe Domnul Hristos Cel înviat din morți să-l ierte și să-l odihnească, întru fericită veșnicie!

Mă rog și rog pe toți membrii parohie noastre ca în aceste clipe de despărțire să purtăm în rugăciunile noastre soția, copiii dânsului și întreaga lor familie, ca Domnul să-i întărească cu Harul Său în aceste momente grele și să le dăruiască a Sa mare și dulce mângâiere!

Veșnică odihnă robului lui Dumnezeu Ștefan și pomenirea lui din neam în neam!

* timp de 40 de zile la slujbele săvârșite în cadrul parohiei vom face pomenirea lui nea Ștefan