Sărbătoarea hramului parohial la Pescara

Sărbătoarea hramului parohial la Pescara

Sărbătoarea hramului parohial la Pescara

 

 

        Sâmbătă 03 februarie 2018, la sărbătoarea Sfântului și Dreptului Simeon și Sfintei Prorocițe Ana, hramul parohiei noastre, începând cu ora 9.00 vom primii vizita domnului Luciano D’Alfonso președintele regiunii Abruzzo, iar de la ora 10.00 vom săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie împreună cu un sobor de preoți.

           Cu acestă ocazie putem să arătăm autorităților locale și regionale frumusețea și unitatea comunității noastre de la mic la mare în zi de sărbătoare.

            Duminică 04 februarie 2018 vom sărbătorii cu toții hramul parohial prin săvârșirea Utreniei de la ora 8.30, a Sfintei și Dumnezeieștii Liturghii de la ora 10.00, iar de la ora 12.30 va avea loc prânzul de caritate cu ocazia hramului.

            Vă așteptăm numeroși!