Slujba de prohodire a fratelui nostru Gheorghe

Slujba de prohodire a fratelui nostru Gheorghe

Slujba de prohodire a fratelui nostru Gheorghe

 

    La începutul acestui an în ziua de Bobotează, într-o casă unde un tată  își ducea suferința alături de familia sa, Giulia o copilă de șase anișori, mi-a dăruit un desen care avea să fie pomelnicul ei pentru  tatăl său.

      Astăzi atât eu cât și cei care l-au cunoscut pe tatăl său Gheorghe, avem datoria să ne alăturăm suferinței acestei familii și să fim alături de Giulia și mama sa Nela care în aceste zile petrec ultimile clipe cu alături de tatăl și soțul lor.

     Pentru cei care l-au cunoscut, dar și pentru cei care doresc să participe la slujba de prohodire vă anunțăm că slujba înmormântării va avea loc la Biserica Ortodoxă Sfântul și Dreprul Simeon și Sfânta Prorociță Ana din localitatea Pescara, Marți  08 octombrie începând cu ora 18.00, după care sicriul va fi transportat în România.
            Dumnezeu să îl odihnească pe  fratele nostru GHEORGHE cu Sfinții Săi întru împărăția Sa!