Taina Sfântului Maslu la Pescara (8 August 2018)

Taina Sfântului Maslu la Pescara (8 August 2018)

Taina Sfântului Maslu la Pescara (8 August 2018)

 

 

      Luni 6.08.2018 - Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie începând cu ora 9.00 - Schimbarea la față

     Miercuri 08. 08. 2018, începând cu ora 15.00, vom săvârși Taina Spovedaniei, iar de la ora 18.30 Taina Sfântului Maslu. La Biserică se pot aduce untdelemn (ulei de măsline) şi făină (care se va folosi la prescurile de Duminica).

      Dat fiind importanța deosebită a acestei Sfinte Taine, rugăm așa cum zice Sfântul Simeon al Tesalonicului "pe fiecare creștin a-și face Sfântul Maslu" și a se pregăti prin Sfânta Spovedanie. Ce este Taina Sfântului Maslu...

     Vă aşteptăm numeroşi pentru a ne ruga împreună Milostivului Dumnezeu să ne dăruiască vindecare de bolile trupeşti şi de cele sufleteşti!